oficjalna strona

O mnie

W branży filmowo-telewizyjnej działam od 1988 roku, jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przez kilka lat pracy w TVP przeszedłem właściwie wszystkie etapy rozwoju filmowego: rozstawiałem światła i sprzęt zdjęciowy, ostrzyłem, mierzyłem światło jako asystent operatora, biegałem z tyczką po planie jako asystent reżysera dźwięku, jako operator kamery pracowałem za kamerami stacjonarnymi w studiu, wozowymi na koncertach, filmowymi przy reportażach i filmach dokumentalnych, elektronicznymi np. przy newsach. Jako montażysta - montowałem swoje pierwsze materiały: najpierw na taśmie filmowej, potem magnetycznej. Szybko zająłem się też tym, do czego od początku dążyłem: reżyserią i pisaniem scenariuszy – najpierw były to niewielkie formy fabularyzowane, potem rozbudowane teatry telewizji, seriale, teledyski i reklamy.

W 1994 roku zostałem niezależnym producentem filmowym, tworząc liczne teatry TV i seriale, głównie dla Programu 1. TVP. Od 1995 roku zajmuję się też produkcją reklam i teledysków, których przykłady można zobaczyć na moim kanale na YouTube.

W 1999r. poszerzyłem działalność o tworzenie komputerowych animacji i efektów specjalnych. Na konwencie Polcon w Krakowie w 2000r. wspólnie z Tomaszem Bagińskim poprowadziliśmy pierwszą w Polsce prelekcję o tworzeniu animacji CG (Tomek opowiadał o swojej słynnej, wielokrotnie później nagradzanej „Katedrze”, ja o internetowym żarcie filmowym „Stars in Black”). Do dziś specjalizuję się w łączeniu z żywym planem najnowszych technologii ze świata zaawansowanych, komputerowych efektów specjalnych, często pojawiam się gościnnie na różnych planach zdjęciowych jako VFX supervisor, choć nie ukrywam, że najbliższa memu sercu wciąż pozostaje reżyseria filmowa i praca z aktorami.

Dynamiczny rozwój branży tworzenia gier komputerowych dał mi szansę zaistnienia również w tej dziedzinie: reżyseruję sesje motion capture oraz skanowania fotogrametrycznego, konsultuję fabułę i elementy rozgrywki, tworzę cut-sceny, loading screeny oraz zwiastuny.

Dodatkowo od kilkunastu lat prowadzę liczne warsztaty filmowe, wykładam gościnnie na kilku uczelniach oraz zajmuję się profesjonalnymi szkoleniami z dziedziny wystąpień publicznych i współpracy z mediami.

Z pasji czysto prywatnych: od dziecka fascynuję się aktorstwem, śpiewem, komponowaniem muzyki, sztukami walki, a także strzelectwem sportowym.

Zapraszam do współpracy!